105 argeșeni depistați cu coronavirus

Amendă pentru un argeşean care nu a respectat respectat izolarea la domiciliu

Până astăzi, 5 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 648.288 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

581.856 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 4.729 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba124971051,86
2.Arad14238821,27
3.Argeș188831051,63
4.Bacău16612781,28
5.Bihor18011991,67
6.Bistrița-Năsăud7518711,51
7.Botoșani8435771,42
8.Brașov256671522,46
9.Brăila8388482,01
10.Buzău8366290,92
11.Caraș-Severin6563501,66
12.Călărași6437541,2
13.Cluj305983543,07
14.Constanța267921712,76
15.Covasna5071150,73
16.Dâmbovița150281361,55
17.Dolj15511911,34
18.Galați164231951,82
19.Giurgiu6442171,56
20.Gorj5125190,58
21.Harghita5365190,43
22.Hunedoara118751011,35
23.Ialomița6927271,71
24.Iași278101291,23
25.Ilfov248451984,11
26.Maramureș10985941,76
27.Mehedinți5093271,16
28.Mureș15282691,25
29.Neamț11213731,03
30.Olt9569400,67
31.Prahova242601181,29
32.Satu Mare7138711,02
33.Sălaj6279221,00
34.Sibiu17149151,4
35.Suceava160881781,32
36.Teleorman7904921,87
37.Timiș267222723,2
38.Tulcea5505371,54
39.Vaslui10600941,66
40.Vâlcea10006451,32
41.Vrancea7167210,44
42.Mun. București10381811243,56
43.Cazuri noi nealocate pe județe4083*-85 
 TOTAL648.2884.729 
Previous Post
S-a deschis centrul de încasări de la Casa Cărții

Anunț privitor la modalitatea de plată a taxei de salubrizare

Next Post

Consumatorul vulnerabil de energie va fi subvenţionat