Coronavirus: 3.825 de cazuri noi, în ultimele 24 de ore. 130 de argeșeni, infectați

Doar 5 cazuri noi de COVID-19 în Argeș

 Până astăzi, 29 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 940.443 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).840.127 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 3.825 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba18082523,67
2.Arad20277943,35
3.Argeș235981302,30
4.Bacău230781042,05
5.Bihor24602822,84
6.Bistrița-Năsăud10081202,23
7.Botoșani12581651,95
8.Brașov383761855,18
9.Brăila11404402,72
10.Buzău10696351,43
11.Caraș-Severin9396301,85
12.Călărași8786342,42
13.Cluj478862805,71
14.Constanța377062884,17
15.Covasna687712,44
16.Dâmbovița20413782,69
17.Dolj233501162,89
18.Galați236201982,93
19.Giurgiu9587553,56
20.Gorj8527212,20
21.Harghita694691,20
22.Hunedoara19500914,81
23.Ialomița9342382,25
24.Iași381241202,46
25.Ilfov386963278,51
26.Maramureș19171361,82
27.Mehedinți7136302,20
28.Mureș20183482,23
29.Neamț16291362,12
30.Olt12803361,66
31.Prahova299201001,97
32.Satu Mare11657222,33
33.Sălaj9581143,10
34.Sibiu22967863,38
35.Suceava22694281,07
36.Teleorman11506402,48
37.Timiș483531265,98
38.Tulcea7288432,19
39.Vaslui14499271,49
40.Vâlcea14103552,90
41.Vrancea9249211,27
42.Mun. București15701511057,06
43.Cazuri noi nealocate pe județe4496*-521 
TOTAL940.4433.825 
Previous Post
CJSU a aprobat trei centre de vaccinare împotriva COVID-19 în Pitești!

ARGEȘ: 21.454 de argeșeni, declarați vindecați

Next Post

Poliția Locală PITEȘTI a trecut din nou în subordinea primăriei