37 de noi cazuri de infectare cu coronavirus în Argeș

Până astăzi, 11 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.067.887 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.017.047 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.156 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
1.Alba20871311,47
2.Arad23435140,87
3.Argeș26932371,03
4.Bacău25859120,56
5.Bihor28825501,13
6.Bistrița-Năsăud11729200,79
7.Botoșani14004160,51
8.Brașov43232341,09
9.Brăila13114130,77
10.Buzău12387140,59
11.Caraș-Severin11182271,24
12.Călărași993880,64
13.Cluj56832541,46
14.Constanța42562500,80
15.Covasna834790,85
16.Dâmbovița22302310,59
17.Dolj26350200,67
18.Galați27285130,84
19.Giurgiu10907140,61
20.Gorj915460,24
21.Harghita8140180,84
22.Hunedoara22675340,93
23.Ialomița1067180,62
24.Iași41991300,53
25.Ilfov44702271,39
26.Maramureș20224130,35
27.Mehedinți8201110,77
28.Mureș23649271,11
29.Neamț18593360,73
30.Olt1439890,57
31.Prahova34579401,24
32.Satu Mare12888160,38
33.Sălaj10833240,88
34.Sibiu26094331,20
35.Suceava23976120,30
36.Teleorman13540160,89
37.Timiș53857351,10
38.Tulcea828480,67
39.Vaslui15822150,40
40.Vâlcea16198120,77
41.Vrancea10539100,66
42.Mun. București1819631261,49
43.Cazuri noi nealocate pe județe823*123 
TOTAL1.067.8871.156 
Previous Post

S-a semnat contractul de execuție pentru reabilitarea Palatului Administrativ 

Next Post

Indicele ROBOR la 3 luni rămas la 1,54%