Covid-19: Crește numărul infectărilor în Argeș

Covid-19: Crește numărul infectărilor în Argeș

Până astăzi, 1 septembrie, pe teritoriul României au fost confirmate 1.100.208 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.055.892 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 1.443 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
1.Alba21432100,22
2.Arad23969140,35
3.Argeș27743210,20
4.Bacău26685590,42
5.Bihor29485220,14
6.Bistrița-Năsăud12339300,74
7.Botoșani14339130,15
8.Brașov44061270,34
9.Brăila1342570,21
10.Buzău12769200,21
11.Caraș-Severin11703160,36
12.Călărași10426250,62
13.Cluj58686600,72
14.Constanța43783640,50
15.Covasna858520,07
16.Dâmbovița22780170,28
17.Dolj27156440,38
18.Galați28058360,33
19.Giurgiu11212130,44
20.Gorj9327120,18
21.Harghita836940,15
22.Hunedoara23183160,36
23.Ialomița1093860,25
24.Iași43083460,30
25.Ilfov46107311,04
26.Maramureș20756340,28
27.Mehedinți8432180,17
28.Mureș24166200,16
29.Neamț19437430,49
30.Olt14825110,29
31.Prahova36013410,39
32.Satu Mare13466630,59
33.Sălaj1101550,15
34.Sibiu26873240,47
35.Suceava24852460,42
36.Teleorman14047310,52
37.Timiș55347730,70
38.Tulcea8555110,26
39.Vaslui16226250,21
40.Vâlcea16591130,18
41.Vrancea10854200,26
42.Mun. București1873322690,85
43.Cazuri noi nealocate pe județe1778*81 
TOTAL1.100.2081.443 
Previous Post

Codul Fiscal s-a modificat din nou

Next Post

Pitești: Campanie de colectare, gratuită, a deșeurilor de echipamente electrice și electronice