România înregistrează, din nou, peste 7000 de cazuri de Covid-19, în ultimele 24 de ore

Până astăzi, 24 septembrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.180.097 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 514 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

1.093.151 de pacienți au fost declarați vindecați.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 7.116 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 136 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba224351091,78
2.Arad255651422,29
3.Argeș289091631,24
4.Bacău285681711,70
5.Bihor308811161,43
6.Bistrița-Năsăud139321063,15
7.Botoșani15832852,26
8.Brașov457982151,65
9.Brăila14012401,13
10.Buzău13509631,09
11.Caraș-Severin12634931,91
12.Călărași113431042,07
13.Cluj623753473,16
14.Constanța466451942,48
15.Covasna8874200,83
16.Dâmbovița23763861,22
17.Dolj297863272,69
18.Galați295891141,68
19.Giurgiu121551072,23
20.Gorj9999421,31
21.Harghita8766370,82
22.Hunedoara242711011,54
23.Ialomița11697841,70
24.Iași460561921,91
25.Ilfov492493384,46
26.Maramureș231161173,11
27.Mehedinți92891011,93
28.Mureș25154981,13
29.Neamț20770941,53
30.Olt162221312,21
31.Prahova383661372,08
32.Satu Mare155151043,50
33.Sălaj11833782,15
34.Sibiu28115891,88
35.Suceava275922032,32
36.Teleorman154311202,63
37.Timiș601774703,98
38.Tulcea8918381,04
39.Vaslui177711181,97
40.Vâlcea17400551,48
41.Vrancea11647351,38
42.Mun. București1983369913,77
43.Din străinătate**145414 
44.Cazuri noi nealocate pe județe  6348*727 
TOTAL1.180.0977.116 
Previous Post

Automobile Dacia oprește din nou producția

Next Post

Primarii liberali și Sofianu îl susțin pe Cîțu