443 de noi cazuri Covid în Argeș în ultimele 24 de ore

Până astăzi, 14 octombrie, pe teritoriul României au fost înregistrate 1.414.647 de cazuri de infectare cu noul coronavirus (COVID – 19), dintre care 4.937 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare. 

1.210.494 de pacienți au fost declarați vindecați. 

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 16.383 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), dintre care 330 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare. 

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos. 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
1.Alba260613197,02
2.Arad306383327,84
3.Argeș336304436,02
4.Bacău327903074,04
5.Bihor359573945,60
6.Bistrița-Năsăud162871155,44
7.Botoșani186992024,42
8.Brașov514653706,82
9.Brăila167002086,08
10.Buzău166053045,03
11.Caraș-Severin146961204,73
12.Călărași136441675,69
13.Cluj712155368,51
14.Constanța543335487,35
15.Covasna98041502,77
16.Dâmbovița274293394,94
17.Dolj368553907,46
18.Galați338423274,98
19.Giurgiu145051857,43
20.Gorj118511313,69
21.Harghita102081473,06
22.Hunedoara278192265,80
23.Ialomița143751947,46
24.Iași564618137,45
25.Ilfov5946180016,01
26.Maramureș265511654,87
27.Mehedinți122161507,81
28.Mureș287373454,25
29.Neamț245443404,85
30.Olt199022076,65
31.Prahova469419247,79
32.Satu Mare17423873,60
33.Sălaj141531417,12
34.Sibiu317624206,20
35.Suceava325372784,59
36.Teleorman186472187,39
37.Timiș7141578310,60
38.Tulcea10367584,90
39.Vaslui216112235,20
40.Vâlcea201811765,86
41.Vrancea137511414,00
42.Mun. București244303308215,42
43.Din străinătate**15908 
44.Cazuri noi nealocate pe județe22686570 
TOTAL1.414.64716.383 
Previous Post

Pitești: Grafic de colectare a deșeurilor reciclabile

Next Post

O nouă tranşă de vaccin anti-COVID de la compania Moderna ajunge astăzi în ţară